Képzett úttörőként, elhivatott villamosmérnökként, majd ügyfélközpontú szerviz-igazgatóként is elkötelezett voltam az energiahatékonyság, a megújuló energiák alkalmazása és ezzel a fenntartható fejlődés, az üvegházhatás csökkentésének megvalósításában.
Munkám során nagyon sok nemzetközi projektben részt vettem EMEA területen, aminek hozadékaként szerzett innovatív, építő és projekt szemléletet jól tudtam hasznosítani a PiP programban.
Hol és melyik szervezetnél töltötted a hazai és a nemzetközi placementedet? Milyen projekten dolgoztál?
Elsőként Budapesten a BKV Zrt., Erőforrás Gazdálkodási Főosztályának, Energetikai Csoportjánál vettem részt különböző projektekben, amelyek céljai között szerepelt a hatékony energiagazdálkodás kialakítása, fenntartható fejlődés biztosítása és az energiahatékonyság folyamatos és rendszeres vizsgálatának beépítése az energetikai folyamatokba. Feladatom volt az akkor újonnan kihirdetett energiahatékonysági törvényt alapul véve tanulmányt készíteni, a vállalati szinten való megfelelésnek módozatairól, tekintettel a Virtuális Erőmű programban elnyert „Energiatudatos Vállalat” minősítésre és az azzal összefüggő vállalási célokra. További feladatom volt a tényeken alapuló döntéshozatal megalapozása érdekében az energetikai folyamatok auditálása és új energiafelügyeleti rendszerek alkalmazási lehetőségének bemutatása, ezzel is hozzájárulva a társaság hosszú távú energia stratégiájának kidolgozásához. ((http://www.bkv.hu/hu/a_bkv_zrt_2014-ben_elnyerte_az_energiatudatos_valla...))
Nemzetközi vizeken sikerült a személyes céljaimnak megfelelően egy angliai mérnöki tanácsadással (microgeneration, on-site renewables & low carbon buildings) foglalkozó magánvállalkozásnál (Encraft Ltd.) elhelyezkedni és Matthew Rhodes ügyvezető igazgató személyes támogatása mellett több energiahatékonysági projektben tanácsadóként együttműködni. Elsősorban egy, az új LED világítási technológiák bevezetését szolgáló web applikáció fejlesztéséhez szükséges piackutatás, elemzés, szakmai menü, tartalom, kalkuláció és tervezés projekt fázisokban dolgoztam együtt a fejlesztő munkatársakkal. Továbbá a vállalkozás szolgáltatás marketing tevékenységét auditáltam és adtam tanácsokat annak hatékonyabb működését megcélzó intézkedésekre és egyéb energiahatékonysági projektekben működtem együtt, célul kitűzve a megújuló energiák felhasználását, főleg a biomassza alkalmazásának lehetséges megoldásait megvizsgálva.
Mit tanultál, mit hozol haza a program után? Hogyan hasznosítod a tapasztalatokat a munkád során?
Összességében mindkét helyen tapasztaltak alapján tovább erősítettem az elkötelezettségemet a Climate-KIC által kitűzött célok népszerűsítésében, kiemelten hasznos és új információkkal lettem gazdagabb a transition thinking szemlélet terén. Tanácsadói munkám során az ott tanultak egyértelműen szerteágazóbb gondolkodással gazdagítják és magabiztosabb fellépéssel alapozzák meg a jövőbeni szakmai pályámat és egyben a sikereimet is.
Mit adott neked a program?
A PiP program különleges lehetőséget adott nekem egy új út elkezdésére, ami az én esetemben egy sikeres 21 éves vezetői pályafutás után megalapozta az általam elképzelt jövőt, egy új életpálya megkezdését a tanácsadás, auditálás területeken. Mivel már több mint tíz éve aktívan foglalkozom a megújuló energiák, technológiák és környezet irányítási rendszerek alkalmazásának bevezetésével és az ezzel együtt járó környezeti hatások elemzésével, így kiemelten sikeres törekvésnek vélem a Climate-KIC PiP programját és az abban való részvétel lehetőségét.