MI AZ EIT CLIMATE-KIC?
Az EIT Climate-KIC, az Európai Unió legfőbb éghajlatváltozással kapcsolatos innovációs kezdeményezése. A KIC rövidítés Knowledge and Innovation Community, Tudás- és Innovációs Közösséget jelent, melyet az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) 2010-ben alapított.
Feladata az innovációs folyamatok ösztönzése és egyszerűsítése az érintett európai intézmények, vállalatok és tudományágak releváns szereplőinek közösséggé szervezésén keresztül. Az oktatásra, innovációra és vállalkozói készségek fejlesztésére támaszkodva a gyakorlatban gyorsan alkalmazható megoldásokat kínál a klímaváltozás által támasztott stratégiai kihívásokra.
ELÉRHETŐSÉGEK
- A program központi honlapja: http://www.climate-kic.org
- EIT Climate-KIC Központi Facebook oldala
- EIT Climate-KIC Központi LinkedIn oldala
- EIT Climate-KIC magyarországi Facebook oldala
TEVÉKYENYSÉGEK
Az EIT Climate-KIC olyan magas innovációs potenciállal rendelkező projekteket támogat, amelyek képesek jelentős mértékben hozzájárulni a klímaváltozás elleni védekezéshez és alkalmazkodáshoz. Az innovációs potenciál mellett fontos szempont a reális megvalósíthatóság, amely szilárd gazdasági és műszaki alapokra épül. Projektjeit a vállalati, intézményi és tudományos területen aktív partnerek együttműködésével valósítja meg.
PROGRAMOK
A nemzetközi és hazai EIT Climate-KIC programokról itt lehet bővebben olvasni.
- Carbon Removal ClimAccelerator: https://cdr-accelerator.com/
- Európa legnagyobb cleantech ötletversenye a ClimateLaunchpad
KLÍMAINNOVÁCIÓS KÖZÖSSÉG MAGYARORSZÁGON
A klímaváltozás közös ügyünk. A Klímainnovációs Közösséget (KIK) a PANNON Pro Innovations hozta létre azzal a céllal, hogy összegyűjtse a klímaváltozásban érintett szakértőket, diákokat, innovátorokat, cégeket és intézményeket Magyarországon. Facebook oldal: https://www.facebook.com/klimainnovacio
PARTNEREK
Az EIT Climate-KIC nemzetközi közössége megközelítőleg 200, az innovációban élenjáró európai kutatóintézet, egyetem, önkormányzat és vállalkozás együttműködésére épül. A Közép-Magyarországi RIC partnerei közé tartozik többek között Budapest Főváros Önkormányzata, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft is tagja.