A Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán, első környezetvédelmi jog órám után vált számomra igazán fontossá a fenntartható fejlődés, illetve további tanulmányaim során realizáltam a környezeti biztonság törékenységét. A jogi egyetem után biztonság- és védelempolitika szakon folytattam tanulmányaimat, ahol a diplomamunkámat a víz hazai biztonságpolitikai szerepéről írtam, majd publikáltam.
A tavalyi évben részt vehettem az Európai Unió fenntartható fejlődéssel foglalkozó legjelentősebb szervezetének nemzetközi szakértői csereprogramjában (EIT Climate-KIC), ahol egy hazai és egy nemzetközi projektet kellett egyedül megvalósítanom, valamint egy csoportfeladatot is ki kellett tűznünk, illetve végrehajtanunk.
Itthon a Főtáv Zrt. három kútjának vizét kellett analizálnom, hogy alkalmasak-e a rendszerben fellépő pótvíz szükségletek kielégítésére. A vízminőségtől függően vízlágyítási eljárást és kivitelező partnereket kerestem, akiktől árajánlat és környezetvédelmi előírások alapján megvalósítási tervet készítettem, beruházási- és üzemeltetési költségek, illetve bevételek alapján megtérülést, valamint érzékenységvizsgálatot számoltam. Kutatásom alapján javaslatot tettem a kutak hasznosítására, illetve eltömedékelésére. Munkám jelentős anyagi és természetvédelmi előnyt eredményezett.
Lengyelországi kiküldetésem során a „Kids for climate” oktatási kampányban dolgozhattam a Wroclaw-i Önkormányzatnál. A kampány célja, hogy minél több gyereknek adjanak lehetőséget a fejlődésre, a környezeti kihívások és a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos feladatok megismerésére. Általános iskolás gyerekeknek kellett oktató programokat, játékokat kitalálnom és összegyűjtenem a fenntartható közlekedés témakörében. Lokális szinten megvizsgáltam az oktatási tanrendet, szokásokat, majd regionális és nemzetközi példák, tapasztalatok, játékok alapján saját kreativitásomat is kihasználva összegeztem, hogy milyen eszközökkel segíthetik a Wroclaw-i gyerekek fejlődését.
Csoportfeladatunkkal az Energiaklub Klímaválasz projektjét segítettük. Célunk az volt, hogy önkormányzatok részére egy olyan kézikönyvet készítsünk elő, melyben szakterületeinknek megfelelően vázoljuk a klímaváltozás negatív hatásait, illetve tanácsainkkal segítséget nyújtsunk a hatások elleni felkészülésre.
Az EIT Climate-KIC Pioneers into Practice szakértői csereprogramja kiváló lehetőséget biztosított, hogy egy nemzetközi csapat tagjaként hozzájárulhassak - itthon és külföldön egyaránt- a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos programok megvalósulásához.