Tóth Réka vagyok és tanácsadóként dolgozom az ABUD Mérnökiroda Kft.-ben. 2011-ben diplomáztam közgazdászként a BME-n, majd ezt követően 2014-ben építészmérnöki diplomát szereztem, ugyanott. A Climate KIC programban először egy non-profit cégnél, a Seed Alapítványnál volt lehetőségem betekintést nyerni kisvállalkozások vállalkozásfejlesztési tevékenységébe. A nemzetközi tapasztalatcserére Helsinkibe utaztam, a Forum Virium Helsinki-hez, akik új digitális és innovatív szolgáltatások fejlesztésével foglalkoznak többek között. Az én feladatom az volt, hogy a Smart Kalasatama projektet értékeljem fenntarthatósági szempontból, illetve segítsek kiigazodni a különböző városrészeket értékelő rendszereken, hogy könnyebb legyen definiálni mitől is lesz igazán ‘smart’ az adott fejlesztési projekt. Később a téma kapcsán egy cikk is született, amit február 19-én a torinoi SBE konferencián adtam elő.
A program remek lehetőséget nyújtott, hogy más fenntarthatósággal foglalkozó szakértőket megismerjek és teszteljem magam, mint ‘szakértő’ egy kicsit más, idegen környezetben.
“Most people went to Valencia! But to me this project sounded so appealing that I was not concerned about the weather,” she smirks.
Réka is in Helsinki as part of the Climate-KIC Pioneers into Practice programme. She has travelled all the way from Hungary to spend a month analysing smart city indexes and sustainability issues in Kalasatama, especially the new Sompasaari area.
“I think that the whole idea of Kalasatama of being like a test bed is unique. There’s willingness to interact with people and grow participation from the smart city perspective. This is something I haven’t seen that often,” Réka says.
Read the full interview on the Forum Virium website, here!